PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=348577}

Cena odwagi

A Mighty Heart
6,8 13 872
oceny
6,8 10 1 13872
5,7 3
oceny krytyków
Cena odwagi
powrót do forum filmu Cena odwagi

Film jest delikatnie rzecz ujmując tandetny i beznadziejny. Cała historia głównych bohaterów opowiedziana jest w sposób bardzo chaotyczny i bezbarwny przez co widz otrzymuje nudny i meczacy dla oka twór do robienia kasy. Czemu do robienia kasy? Cóż film naprawde nie ma czym zainteresować widza a producenci postawili na dwa najbardziej prymitywne sposoby przyciągniecia uwagi. Po pierwsze - temat terroryzmu jakże eksploatowany w kinomatografii przez ostatnią dekadę z tymże mieliśmy okazję podziwiać duuużo bardziej zaawansowane i wciągające dzieła przy których ten oto film wyglada jak kilkumiesięczna, zapleśniała drożdżówka po raz setny odgrzewana w mikrofalii (film nie ma dosłownie nic nowego do zaoferowania). Po drugie - znana twarz którą w tym wypadku była Pani Agelina. Niestety, Angela w "Cenie odwagi" jest totalnie "bez formy". Nie widzialem jeszcze chyba ani jednego tak kiepskiego filmu w jej wykonaniu. Wydaje mi się że Pani Angelina zagrała w tym wątpliwym dziele tylko i wyłącznie po to żeby pokazać że jak chce to może ładnie wyglądać (a nie jak Mrs Adams z "Rodziny Adamsów") i że da się utrzymywać identyczną fryzurę przez cały okres zdjęciowy (ba! w filmie okres ten przedstawiony jest jako kilka lat - mam tu na mysli scene z dnia ślubu głównych bohaterów, scene porodu jak i wszelkie wydarzenia teraźniejsze przedstawione w filmie). Gra aktorska Pani Jolie jest na poziomie pierszoklasisty w podrzędnej szkole aktorskiej. Jej reakcja na śmierć męża? cóż trochę komedii w filmie wbrew pozorom zminimalizowała mój odbiór beznadziejności filmu;D hehe ogólnie NIE POLECAM!!! raczej film trzeba wymazać z pamięci i nigdy więcej o nim nie wspominać:/ pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
crazypantera

Przede wszystkim to nie jest wymyślona historia, która miała "zainteresować" widza, a film oparty na faktach. I nie powstał dla twojej rozrywki. "Nudny i męczący" - a czego się spodziewałeś po tym filmie? Że bohaterowie będą śpiewać i tańczyć? Że wpadnie Morgan Freeman, wykosi wszystkich terrorystów, uwolni Danny'ego i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie?
Cały twój komentarz jest niestosowny i wyraża kompletny brak szacunku do ludzi, o których film opowiada.

ocenił(a) film na 4
balver

heh a po co kręcić filmy oparte na faktach, które nie są interesujące?!? całe życie to są jakieś fakty ale to nie znaczy że trzeba o wszystkich robić filmy nieprawdaż? faktem jest że dzisiaj zjadłem płatki na śniadanie po czym postawiłem kloca - obejrzałbyś krótkometrażowy film o takiej tematyce?!? nie?!? ale przecież byłby oparty na faktach!!! "Cena odwagi" nie powstała dla mojej rozrywki? więc pytam - po co powstał ten film?!? jadąc autem na dłużej trasie w Polsce rozejrzyj się dookoła i policz ile cmentarzy będziesz mijać - dziesiątki, a na każdym z nich są setki ludzi którzy nie umarli śmiercią naturalną ale to nie powód chyba żeby dla "szacunku" kręcić o każdym film czyż nie?!?

ocenił(a) film na 7
crazypantera

Trochę masz racji. Ale tylko trochę...
Niektóre filmy powstają by odmużdżać ( American Pie ), inne po to by wzruszać ( Siedem dusz ), inne by dostarczyć adrenaliny ( Prawo Zemsty ), jeszcze inne by pokazać prawdziwe wydarzenia i niektórym o nich przypomnieć. To Ty wybierasz jakim odbiorcą jesteś - szukasz czegoś ambitnego czy debilnego. "faktem jest że dzisiaj zjadłem płatki na śniadanie po czym postawiłem kloca - obejrzałbyś krótkometrażowy film o takiej tematyce" - takie podejście do sprawy świadczy tylko o Tobie. Jeśli porównujesz działania terrorystów i śmierć niewinnych ludzi do wypróżniania się przez Ciebie, to nic nie mam do dodania... Szkoda czasu i słów.

ocenił(a) film na 7
Nikivi

w 100% zgodze się z poprzedniczką
nikt nie jest zmuszany do oglądania filmów i za nim go obejrzałaś miałes całkowite prawo do obejrzenia zwiastunu
wybor należał do Ciebie, a Ty wybrałeś oglądnięcie filmu który dla Ciebie jest nudny po czym zalogowanie się na filmwebie i obrażanie twórców filmu. Po tym wszystkim Nam, rozsądnym użytkowniką może być tylko Ciebie żal.
Film "Cena Odwagi" pokazuje poświęcenie kobiety której mąż został porwany i zamordowany przez terrorystów, ma uczyć szacunku ludzi do siebie nazajem, jeśli ma nudzić to nudzi i jeżeli komuś do odpowiada to po tym filmie będzie wzruszony i zachwycony, bo ten film jest dla osób które potrafią go docnieć
i Ty nie jesteś jedną z nich więc odpuść, zapomnij i nie zniechęcaj innych a jeśli komentujesz to chociaż spróbuj być obiektywny
Pozdrawiam i Polecam film "Cena Odwagi"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones