PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=348577}

Cena odwagi

A Mighty Heart
6,8 13 873
oceny
6,8 10 1 13873
5,7 3
oceny krytyków
Cena odwagi
powrót do forum filmu Cena odwagi

Najbardziej w filmie podobał mi się reżyserski dystans, wręcz pewnego rodzaju chłód. Wszystko przedstawione zostało bez patosu, zbędnych emocji. Na uwagę zasługuje bardzo realistyczna Jolie, która gra twardą kobietę, łamiącą się dopiero po dowiedzeniu się o śmierci męża.

ocenił(a) film na 9
ScarlettElvie

Pierwszy raz widziałem Jolie w takiej roli. Jak dla mnie zdała ten trudny egzamin. Zagrała prawie tak jak chciał to widzieć. Może trochę za mało grymasów na twarzy w tej grze aktorskiej, no ale przecież miała zagrać twardzielkę... jednak za mało wg mnie było kobiety w tej kobiecie. Tak, czy siak - jest to najlepsza rola (czyt. najtrudniejsza, z którą sobie względnie poradziła), w jakiej ją widziałem dotąd. Oby tak dalej, w końcu ma dobrego nauczyciela - uważam Brada Pitta za bardzo dobrego aktora.

Sam film wzbudził we mnie jednoznaczne wrażenie. Reżyser dokładnie wiedział w jaki sposób chce przedstawić treść. Chłód bijący z tej strony, to nie brak wrażliwości - to próba przedstawienia faktów w tak zimnej formie, w jakiej występują w życiu i myślę, że jest to w jakimś sensie prawidłowy przekaz. Ludzie muszą przestać postrzegać problematykę opisaną w tym obrazie jako iluzję, muszą zacząć wierzyć, że to się po prostu wydarzyło i zdarza się wciąż.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones